Door de complexiteit van de apparatuur en de nodige chemische voorbereiding (soms doorgevoerd in een class-10 clean lab), worden de metingen steeds doorgevoerd of tenminste begeleid door personeel van de Atoom- en Massaspectrometrie (A&MS) onderzoeksgroep van de UGent.
In het kader van wetenschappelijke samenwerking wordt een kost per meetdag afgesproken. In dergelijke context ontwikkelt of verfijnt de A&MS onderzoeksgroep de in te zetten methode (met inbegrip van chemische voorbereiding, meting en verwerking van de ruwe meetgegevens). Dergelijke samenwerking wordt aangeboden aan researchers van de UGent en andere (Belgische en buitenlandse) kennisinstellingen. De dagprijs hangt mee af van o.m. het analietelement en de moeilijkheid van de analyse.
Naast wetenschappelijke samenwerking worden ook servicemetingen aangeboden, zowel aan kennisinstellingen als aan overheidsinstellingen en bedrijven. Voor deze servicemetingen wordt een kost per staal overeengekomen conform de marktprijs.